Lasīšanai: 1 minūte

Ja ir iebildumi pret pašvaldības aprēķināto NĪN maksājumu

J
jautā:
24. maijā, 2023
Andris

Salaspils novada saistošajos noteikumos netiek definēts termins “būvei piekritīgā zeme”. Uz apbūves gabala atrodas ekspluatācijā nodota dzīvojamā ēka un būve: nenodota siltumnīca. Nesaprotu, kā visa apbūves zeme var būt piekritīga siltumnīcai un kāpēc aprēķināts paaugstinātais nodoklis par šo būvi (platības attiecības: 242 pret 29 m2). Vai tas ir likumīgi?

A
atbild:
06. jūnijā, 2023

Ja pašvaldības saistošajos noteikumos nav definēts kāds termins vai aprēķinātais nekustamā īpašuma nodoklis šķiet neatbilstošs normatīvo aktu prasībām, aicinām jūs vispirms sazināties ar konkrēto pašvaldību un noskaidrot apstākļus. Ja jautājumu tomēr atrisināt neizdodas, tad jums ir tiesības vērsties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar sūdzību par saistošo noteikumu neatbilstību iepriekšminētajiem normatīvajiem aktiem.