TĒMA: Pirmsskola

Kā tiek pagarināts atvaļinājums, ja tajā iekrīt svētku dienas

J
jautā:
17. maijā, 2023
Monta

Labdien! Esmu pirmsskolas skolotāja. Man ir piešķirts ikgadējais atvaļinājums no 01.06.2023. līdz 26.07.2023. (56 kalendārās dienas). Tā kā atvaļinājuma laikā iekrīt divas svētku dienas (23.06. un 24.06.) un viena Dziesmu svētku brīvdiena (10.07.), tad man atvaļinājumu pagarināja par trijām dienām, līdz 29.07.2023. Vai ir likumīgi un korekti atvaļinājuma pagarinātās dienas likt sestdienā un svētdienā, kā tas ir manā gadījumā? Vai sestdienu un svētdienu nevajadzēja izlaist? Vai man atvaļinājums ir līdz 29.07.2023. vai līdz 31.07.2023.? Cik apmaksājamo dienu ietilps manā atvaļinājumā? Paldies par atbildi.

A
atbild:
29. maijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, tad atvaļinājumu par svētku dienu skaitu pagarina, pieskaitot secīgi klāt pie pēdējās atvaļinājuma dienas. Jautājumā norādītajā situācijā, kad atvaļinājuma laikā iekrīt trīs svētku dienas (23.06., 24.06. un 09.07.), pagarināšana veikta korekti.

Pedagogam Izglītības likuma 52. panta pirmās daļas 7. punkts paredz astoņu kalendāra nedēļu ilgu ikgadējo atvaļinājumu. Jūsu atvaļinājuma pēdējā diena ir 29.07.2023. Savukārt 30.07.2023. ir izejamā diena un darbā jāierodas 31.07.2023.

Saskaņā ar Darba likuma regulējumu darba devējs atvaļinājuma laikā apmaksā tās dienas, kad atbilstoši nolīgtajam darba laikam darbiniekam būtu bijis jāstrādā. To nosaka Darba likuma 75. panta astotā daļa: par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma vai apmaksātā papildatvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.

Jums atvaļinājuma laikā tiks apmaksāta 41 darba diena.