Lasīšanai: 1 minūte

Kam jāatdod nauda, ja aizdevējs ir miris

J
jautā:
16. maijā, 2023
Jon

Jautājums par mantojumu. Esmu aizņēmies naudu, un pretī kā ķīla jeb nodrošinājums ir uzlikta hipotēka manam īpašumam, bet aizdevējs miris. Kam man jāatdod nauda? Vai mantojuma pārņēmējam? Vai mantojuma pārņēmējs redz, ka ir tikusi aizdota nauda ar nodrošinājumu? Vai man nauda nav jāatdod?

A
atbild:
08. jūnijā, 2023
Latvijas Zvērinātu notāru padome
Irīna Birzniece, zvērināta notāre

Nauda jums ir jāatdod aizdevēja mantiniekiem, kurus mantojuma tiesībās apstiprina zvērināts notārs. Mantinieki var atrast aizdevēja dokumentos aizdevuma, ķīlas līguma eksemplārus un tā saprast par aizdevumu, un norādīt to mantojuma sastāvā. Tikai aizdevēja mantinieki var lūgt dzēst aizdevēja labā nostiprināto hipotēku uz jūsu nekustamo īpašumu, tāpēc jūs pats esat ieinteresēts noskaidrot mantiniekus jau uzsāktajā mantojuma lietā vai uzsākt mantojuma lietu pie zvērināta notāra tajā apgabaltiesas teritorijā, kurā bijusi aizdevēja pēdējā deklarētā dzīvesvietas adrese.