Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no tēvoča aizdevuma

J
jautā:
15. maijā, 2023
Nina

Gribu nopirkt auto. Tēvocis (mātes brālis) dos naudu aizdevumā (līdz 8000 EUR) ar bankas pārskaitījumu. Es katru mēnesi pārskaitīšu viņam kādu summu, lai atdotu šo aizdevumu. Vai man un tēvocim vajadzēs 2023. gada deklarācijā norādīt šo summu? Vai vajadzēs maksāt IIN no tiem 8000 eiro? Tēvocis no šī gada ir pensionārs.

A
atbild:
05. jūnijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Aizdevējiem un aizņēmējiem, kurus saista radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē – vecākiem, bērniem, mazbērniem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, mazmazbērniem, vecvecākiem, brāļu un māsu bērniem –, nodoklis nav jāmaksā un aizdevums nav jādeklarē.