Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Ja netiek deklarēti ar nodokli neapliekamie ienākumi

J
jautā:
08. maijā, 2023
Ansis

Labdien! Kāda atbildība ir paredzēta, ja netiek deklarēti ienākumi, kas nav apliekami ar nodokli? Ja nav deklarēts kāds neapliekams darījums, pie kādām sekām tas var novest? Kā Valsts ieņēmumu dienests rīkojas šādos gadījumos?

A
atbild:
29. maijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par nodokļiem un nodevām” 142. pantā noteikts: par informatīvās deklarācijas iesniegšanu, pārkāpjot nodokļu normatīvajos aktos noteikto iesniegšanas termiņu vairāk par divām dienām, izņemot gadījumu, ja Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā 12 mēnešu periodā ikmēneša informatīvās deklarācijas iesniegšana kavēta vienu reizi līdz piecām dienām, vai deklarācijas neiesniegšanu piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai un juridiskajai personai no trim līdz trīsdesmit naudas soda vienībām.