Lasīšanai: 1 minūte

Algas palielināšana proporcionāli minimālajai algai

J
jautā:
03. maijā, 2023
Laima

Vai ar 2023. gada 1. janvāri visām valsts iestādēm, tai skaitā nodarbinātajiem, kuriem alga tiek izmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, būtu jāsaņem algas paaugstinājums, kas ir proporcionāls minimālās algas pieaugumam?
Paldies!

A
atbild:
10. maijā, 2023
Valsts kancelejas Komunikācijas departaments
Santa Jirgensone, Ministru kabineta preses sekretāre

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums neparedz, ka amatpersonām (darbiniekiem), kurām nav noteikta minimālā alga, būtu jāpalielina mēnešalga proporcionāli minimālās algas pieaugumam.