Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai pensionārs var deklarēt attaisnotos izdevumus

J
jautā:
19. jūlijā, 2020
Gundega

Labdien! Pensionāram vajadzīga operācija acīm. Viena procedūra maksā 165 eiro. Vai var atmaksāt naudu par medicīniskajiem pakalpojumiem, ja tiek maksāts no pensijas? Kā to darīt? Kur jāvēršas? Pensionārs ir deklarēts Rīgā.

A
atbild:
27. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Deklarējot attaisnotos izdevumus par saviem vai ģimenes locekļu ārstniecības izdevumiem, var atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN), ja nodoklis ir maksāts, tas ir, bijuši tādi ienākumi (arī pensija), no kuriem ir ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ja nodoklis nav maksāts, nodokļa atmaksu nevar saņemt.

Ja pensija pārsniedz pensionāra neapliekamo minimumu (šogad – 300 eiro mēnesī) un no pensijas tiek ieturēts ienākuma nodoklis, nākamajā gadā varat iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Jāpievieno izdevumu čeks – maksājums par operāciju.

Attaisnotos izdevumus par ārstniecību, arī operācijām, var deklarēt, lai atgūtu nevis visu izdevumu summu, bet gan 20% (kas ir iedzīvotāju ienākuma nodoklis).