TĒMA: Tieslietas

Izziņas saņemšana par laulības šķiršanu

J
jautā:
12. aprīlī, 2023
Mārtiņš

Labdien! Pirms vairākiem gadiem pie notāra šķīru laulību, bet par laulības šķiršanu nav dokumenta kopijas. Kā varu to iegūt? Kopija nepieciešama dokumentu nokārtošanai citā valstī.

A
atbild:
10. maijā, 2023
Olga Lauva
juriste

Izziņu par laulības reģistrāciju ar atzīmi par laulības šķiršanas faktu var saņemt:

  • Latvijas valsts portālā latvija.lv, izvēloties e-pakalpojumu “Atkārtotas laulības apliecības vai izziņas no laulības reģistra pieprasīšana”. Plašāka informācija par e-pakalpojumu pieejama šeit;
  • vēršoties jebkurā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļā;
  • vēršoties tuvākajā Latvijas Republikas diplomātiskajā un konsulārajā pārstāvniecībā ārvalstī, ja atrodaties ārvalstī;
  • Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā, nosūtot iesniegumu uz e-pasta adresi: dep@tm.gov.lv, ja iesniegums ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, vai nosūtot pa pastu: Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments, Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1536.

Detalizētāka informācija par atkārtotas laulības apliecības vai izziņas no laulības reģistra pieprasīšanu ir pieejama šeit.