E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 29076
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Balsojums kredīta ņemšanai daudzdzīvokļu ēkā

J
jautā:
04. aprīlī, 2023
Viktorija

Labdien! Man pieder dzīvoklis (privatizēts) daudzdzīvokļu mājā. Mūsu mājā ir 12 dzīvokļi. 6 dzīvokļi pieder pašvaldībai, un 6 dzīvokļi ir privatizēti. Pašvaldība un četri privātie dzīvokļa īpašnieki ir izlēmuši ņemt ALTUM kredītu, lai siltinātu fasādi, mainītu logus un ierīkotu centrālo apkuri. Es un vēl viens īpašnieks tam nepiekrītam. Manam dzīvoklim logi jau ir nomainīti (mūsu logi), apkurinām dzīvokli paši ar malkas plīti. Arī kaimiņam ir sava centrālā apkure un nomainīti logi. Vai bez mūsu piekrišanas viņi drīkst to darīt? Vai nepastāv neviens likums un mums būs jāmaksā paņemtais kredīts piespiedu kārtā? Kā mums labāk rīkoties?

A
atbild:
06. aprīlī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka, ka dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums ir saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam un ir pieņemts, ja “par” balsojuši dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem, izņemot tos gadījumus, kuros šā likuma 17. pantā paredzēts cits lēmuma pieņemšanai nepieciešamais balsu skaits vai lielāku nepieciešamo balsu skaitu noteikusi pati dzīvokļu īpašnieku kopība.

Mājas renovācijas veikšanai un kredīta ņemšanai ir nepieciešams, lai “par” balso dzīvokļu īpašnieki, kas pārstāv vairāk nekā pusi no dzīvojamā mājā esošajiem dzīvokļu īpašumiem.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 216 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas