TĒMA: Tieslietas

Iemaksātā nodrošinājuma summa

J
jautā:
21. martā, 2023
Māris

Elektronisko izsoļu vietnē izsoles uzvarētājs noteiktajā laikposmā nesamaksāja naudas summu par īpašumu, tādējādi esmu pēdējais pārsolītājs, kuram tiek piedāvāta iespēja šo īpašumu iegādāties. Vai izsoles uzvarētāja zaudētā nodrošinājuma maksa tiks pievienota manai summai?

A
atbild:
31. martā, 2023

Šādā gadījumā saskaņā ar Civilprocesa likuma 611. panta ceturto daļu, ja nosolītājs noteiktajā termiņā nesamaksā visu no viņa pienākošos summu, iemaksātais nodrošinājums pievienojams kopējai par īpašumu saņemtajai summai un sadalāms tādā pašā kārtībā kā šī summa.

Iemaksātais nodrošinājums pievienojams kopējai summai arī tad, ja tiek konstatēts, ka nosolītājam nebija tiesību piedalīties izsolē (CPL 607. panta trešā daļa), kā arī tad, ja pēdējais pārsolītais solītājs nav paziņojis par nekustamā īpašuma paturēšanu sev par savu augstāko solīto cenu vai ir atteicies to paturēt sev (CPL 615. panta otrā daļa).