Par BKA termiņa beigām laikus jājautā darba devējam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. martā, 2023
Patricija

Labdien!
Vēlos uzdot jautājumu par BKA. Man tas turpinās līdz 12.2023., bet jau tagad darba devējs man zvana un prasa, kad es būšu atpakaļ darbā un ko es vispār domāju darīt.
Es vēlos pārtraukt esošās darba attiecības un meklēt ko citu, bet negribu jau tagad rakstīt atlūgumu. Kā rīkoties?
Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
17. martā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Piešķirot darbiniekam bērna kopšanas atvaļinājumu, darba devējs rēķinās ar darbinieka prombūtni uz iesniegumā norādīto laiku. Tas nozīmē, ka darba devējam nav pienākuma, tuvojoties darbinieka BKA termiņa beigām, viņam atgādināt par atgriešanos darbā vai noskaidrot darbinieka turpmākos karjeras plānus.

Jums pašai laikus ir jānoskaidro BKA beigu datums un atbilstoši DL 156. panta piektās daļas regulējumam divas nedēļas iepriekš jāinformē par atgriešanos darbā vai mēnesi iepriekš jāiesniedz uzteikums, pamatojoties uz DL 100. pantu, vai jānoslēdz pušu vienošanās par darba attiecību izbeigšanu, pamatojoties uz DL 114. pantu.

Ja, atrodoties BKA, jūs, piemēram, atradīsiet citu darbu un būsiet gatava pārtraukt BKA, lai uzsāktu darbu jaunajā darba vietā, jums būs iemesls darba attiecības izbeigt. Priekšlaicīgi, atrodoties BKA, nav iemesla un ieguvumu izbeigt darba tiesiskās attiecības.