Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai pienākas atlaides, ja strādā par sētnieku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. martā, 2023
guntars

Labdien! Vai darbiniekam, kurš strādā apsaimniekošanas nozarē savā mājā (ir sētnieks, apkopēja, pārstāvis– valdes loceklis) par dzīvokli pienākas kādas atlaides? Paldies!

A
atbild:
14. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļu īpašnieki atbilstoši Dzīvokļa īpašuma likumā noteiktajam var lemt par to, ka darbinieks, kas strādā par sētnieku, apkopēju vai ko citu un pilda mājas pārvaldīšanas līgumā noteiktos pienākumus, saņem pārvaldīšanas maksas atlaidi vai kādu citu kompensāciju.

Taču, kā iepriekš ir skaidrojis Valsts ieņēmumu dienests, saņemtā pārvaldīšanas maksas atlaide, kuru darbinieks saņem, piemēram, par sētnieka pienākumu izpildi, ir viņa ienākums par padarīto darbu. Mājas pārvaldniekam darbinieks, kurš veic sētnieka darbu, ir jāreģistrē kā darba ņēmējs un no saņemtā ienākuma jāmaksā algas nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.