E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28869
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Pirmsskola
6
6

Pirmsskolas pedagoga aizvietošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. martā, 2023
Oksana Ignatova

Lūdzu sniegt skaidrojumu par pirmsskolas skolotājas darba samaksu. Darba slodze ir 40 stundas nedēļā (36 + 4). Kolēģes prombūtnes laikā tika nostrādātas 60 kontaktstundas nedēļā (5 d x 12 h). Kādai piemaksai jābūt? Pēc Darba likuma virsstundas jāapmaksā dubultā, bet saskaņā pēc Ministru kabineta noteikumu Nr.445  “Pedagogu darba samaksas noteikumi" 20.punktu par aizvietošanu tiek piemērots stundu atalgojums.

A
atbild:
04. aprīlī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Saskaņā ar MK noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” mēneša darba alga pedagogam tiek noteikta par darba laiku astronomiskajās stundās atbilstoši viņa darba slodzei (2.punkts). Pedagoga darba slodzi astronomiskajās stundās plāno izglītības iestādes vadītājs sadarbībā ar pedagogu, nosakot darba pienākumus gada laikā. Pedagogu darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei, tiek noteikta saskaņā ar šo noteikumu 3. pielikumu. (15.punkts). Pirmsskolas izglītības pedagogam noteiktā darba slodze ir 40 stundas nedēļā jeb 1760 stundas gadā (3.pielikuma 8.punkts).

Samaksai par mācību stundām vai nodarbībām pedagogam, kurš ne ilgāk par mēnesi aizvietojis slimības vai citu iemeslu dēļ promesošu skolotāju, tiek piemērots stundu atalgojums. Ja aizvietošana turpinās ilgāk par mēnesi, atalgojumu pedagogam tiek maksāts no pirmās aizvietošanas dienas par visām faktiski nostrādātajām darba slodzes stundām šo noteikumu 16. un 17. punktā minētajā kārtībā (20.punkts).

Tātad jūsu minētajā gadījumā jums ir jāsaņem darba samaksa par nedēļā nostrādātajām 60 stundām.

Kad pedagogs aizvieto kolēģi prombūtnē, viņa slodze drīkst pārsniegt tiesību aktos noteikto normālo darba laiku – 40 stundas nedēļā. Tomēr, ja aizvietošana ilgst vairāk par mēnesi, saskaņā ar normatīvo regulējumu jāveic  pārtarifikācija. To ziņojumā “Kā organizē un apmaksā pedagogu darbu Latvijā” norādījusi arī Latvijas Republikas Valsts kontrole.

Labs saturs
6
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 120 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas