Lasīšanai: 1 minūte

Vai darba devējs ir tiesīgs noskaidrot darbnespējas lapas izsniegšanas iemeslus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. martā, 2023
Džesika

Vai darba devējam ir tiesības uzzināt, kāpēc ir izsniegta darbnespējas lapa, kā arī detalizētāku informāciju par to?

A
atbild:
16. martā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā kā darbiniekam izsniegtā darbnespējas lapa ir elektronisks dokuments, kuru darba devējs var apskatīt  VID EDS sistēmā, darba devējam ir iespējams redzēt darbnespējas lapas atvēršanas un noslēgšanas laiku.

Savukārt personai izsniegtas darbnespējas lapas pamatotību uzrauga un kontrolē Veselības inspekcija, veicot pārbaudes un ekspertīzes par darbspēju ekspertīzes kvalitāti ārstniecības iestādē.

Tādējādi, ja darba devējs apšauba darbiniekam izsniegtās darbnespējas lapas pamatotību, viņš ir tiesīgs ar iesniegumu vērsties Veselības inspekcijā.

Sazināšanās ar darbinieka ģimenes vai ārstējošo ārstu nav uzskatāma par darba devēja tiesībām iegūt informāciju par darbnespējas lapas saņemšanu.