Lasīšanai: 1 minūte

Par bezdarbnieka pabalstu Norvēģijā

J
jautā:
23. septembrī, 2013
Ilvars Novickis

Labdien. Vai ir kāds noteikts laika posms, kad var iesniegt dokumentus uz bezdarbnieka pabalstu Norvēģijā? Beidzu strādāt 1.septembrī.

A
atbild:
30. septembrī, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalsts jāpieprasa tajā ES dalībvalstī, kurā cilvēks pēdējo reizi bija nodarbināts.

Pamatinformāciju par bezdarbnieka pabalstu Norvēģijā varat uzzināt Eiropas Komisijas materiālos interneta vietnē šeit. Tajā ir arī šīs valsts iestāžu kontaktinformācija. Pamatnoteikumos nav noteikts konkrēts pabalsta pieprasīšanas laiks, bet tikai nosacījumi, kas jāpilda, ja pretendē uz pabalstu un to piešķir. Informāciju (angļu valodā) varat meklēt arī Norvēģijas darba un labklājības dienestā The Norwegian Labour and Welfare Administration – NAV

Latvijas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā varat iepazīties ar informāciju par bezdarbnieka pabalstu ES un EEZ valstīs.