Kad zaudē bezdarbnieka statusu un kā paziņo lēmumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. februārī, 2023
Zane

Sveicināti! Ja persona laicīgi neieradās uz konsultāciju un ja NVA pieņēma lēmumu par bezdarbnieka statusa zaudēšanu, vai lēmums jāpieņem ar to datumu, kad tas tiek rakstīts, vai trīs nedēļas vēlāk? Vai lēmumā par bezdarbnieka statusa zaudēšanu norāda to datumu, kad persona neieradās uz konsultāciju? Vai lēmums obligāti jānosūta bijušajam bezdarbniekam? Kādā veidā?

A
atbild:
21. februārī, 2023

Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 12. pantā noteikts, kāds pamats var būt bezdarbnieka statusa zaudēšanai, tai skaitā bezdarbnieka pienākumu nepildīšana bez attaisnojoša iemesla. Lēmumu par bezdarbnieka statusa zaudēšanu pieņem Nodarbinātības valsts aģentūra vienas darba dienas laikā pēc bezdarbnieka statusa zaudēšanas nosacījumu konstatēšanas. Šādā gadījumā persona zaudē bezdarbnieka statusu ar dienu, kad iestājies attiecīgais bezdarbnieka statusa zaudēšanas nosacījums. Lēmuma par bezdarbnieka statusa zaudēšanu apstrīdēšana vai pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

Iesniegumā bezdarbnieka statusa piešķiršanai tiek norādīts, kādā veidā NVA lēmums paziņojams klientam, proti:

  • lēmums par bezdarbnieka statusu būs pieejams NVA CV un vakanču portālā;
  • ja jums ir aktivizēta e-adrese, informāciju saņemsiet e-adresē.