Lasīšanai: 1 minūte

Kā ģimenes ārsts tiek informēts par grūtniecību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. februārī, 2023
Ilze

Labdien! Ar grūtniecību esmu uzskaitē pie ginekologa. Vai ginekologs dod ziņu ģimenes ārstam, ka tagad uzskaitē ir grūtniece? Vai nav speciālas sistēmas? Piemēram, kā viņi zina veidot sarakstus, kam pienākas bezmaksas vakcīna pret gripu?

A
atbild:
24. februārī, 2023

Kā LV portālu informēja Nacionālais veselības dienests, – lai apliecinātu grūtniecības iestāšanās faktu, grūtniece var uzrādīt ģimenes ārstam Mātes pasi vai ginekologa izrakstu par grūtniecības konstatēšanu. Mātes pase tiek izsniegta 16.–18. grūtniecības nedēļā (to nosaka Ministru kabineta noteikumu Nr. 611 “Dzemdību palīdzības nodrošināšanas kārtība” 1. pielikums). Ģimenes ārsts šo informāciju automātiski nesaņem.