Autonoma elektroapgāde

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. februārī, 2023
Rolands

Labdien! Vai ir ierobežojumi, kas ierobežo mani kā privātpersonu būvēt māju, kas ir pilnīgi neatkarīga no AS “Sadales tīkls”? Vēlos, lai ēkas, kas tiks celtas, ar strāvu tiktu apgādātas no manā īpašumā uzstādītajiem saules paneļiem un baterijām. Patlaban īpašumam nav elektrolīnijas, kas nāk no AS “Sadales tīkls”.

A
atbild:
07. februārī, 2023

Privātpersonai savā īpašumā ir tiesības izvēlēties pilnībā autonomu elektroapgādi, pašai uzņemoties atbildību par elektroenerģijas pieejamību. AS “Sadales tīkls” ir elektroenerģijas sadales sistēmas operators, kura pakalpojumu klāstā ir arī pieslēgumu pakalpojumi. Ceļot privātmāju, persona var brīvi izvēlēties, vai izbūvēt elektroenerģijas pieslēgumu, kļūstot par AS “Sadales tīkls” klientu.

Svarīgi norādīt, ka AS “Sadales tīkls” elektroenerģijas pieslēgums nodrošina no laikapstākļiem neatkarīgu elektroapgādi 24/7, ko ne vienmēr spēs nodrošināt autonomas elektroapgādes risinājums.