Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Pensionēties var, sasniedzot likumā noteikto vecumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
Inese

Vai varu priekšlaikus doties pensijā? Biju dzirdējusi, ka 1963. gadā dzimušie varēšot. Vai tā ir?

A
atbild:
06. februārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

No 2014. gada 1. janvāra vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums no 62 gadiem katru gadu tiek paaugstināts par trim mēnešiem, līdz no 2025. gada 1. janvāra tas būs 65 gadi.

Personām, kuru apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem, divus gadus pirms vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas ir tiesības vecuma pensiju pieprasīt priekšlaicīgi.

Tiesības uz priekšlaicīgu pensionēšanos 1963. gadā dzimušajiem būs, sasniedzot 63 gadu vecumu, proti, 2026. gadā.