E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28452
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Pirmsskola

Bērna pāreja uz citas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi – tikai rindas kārtībā

J
jautā:
19. janvārī, 2023
Kristīne

Labdien! Gribu uzzināt, kā var pārvest bērnu uz citu bērnudārzu. Mēs dzīvojam mazpilsētā un gribam pārcelties uz Rīgu. Bērnam ir 2 gadi. Viņš jau apmeklē bērnudārzu mūsu pilsētā. Kā viņu var pārvest uz citu bērnudārzu, kas atrodas Rīgā?

A
atbild:
30. janvārī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Pašvaldību likuma 4. panta pirmās daļas 4. punktā ir noteikts, ka gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp nodrošināt iespēju iegūt obligāto izglītību un gādāt par pirmsskolas izglītības pieejamību, ir pašvaldības autonomā funkcija.

Pašvaldības pienākums saistībā ar Izglītības likuma 17. panta pirmajā daļā noteikto ir nodrošināt bērniem, kuru dzīvesvieta deklarēta pašvaldības administratīvajā teritorijā, iespēju iegūt pirmsskolas izglītību bērna dzīvesvietai tuvākajā pašvaldības izglītības iestādē, kura īsteno šādu izglītības programmu.

Vispārējās izglītības likuma 26. panta pirmās daļas norma nosaka, ka pašvaldību vispārējās pirmsskolas izglītības iestādēs (PII) izglītojamos uzņem izglītības iestādes dibinātāja noteiktajā kārtībā.

Valstī nav vienotas kārtības bērnu uzņemšanai PII. Šādu kārtību nosaka pašvaldība, un tā ir saistoša tikai uzņemšanai atbilstošās pašvaldības PII. Tā kā esat iecerējuši pārcelties uz dzīvi Rīgā, tad Jums svarīgais regulējums ir noteikts Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 191 “Kārtība, kādā Rīgas valstspilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”.

Minēto noteikumu 6. punktā noteikts: “Lai pieteiktu bērnu pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai, vecākiem vai bērna likumiskajam pārstāvim jāreģistrē bērns elektroniskajā datubāzē, norādot Pašvaldības izglītības iestādi, kurā vēlams nodrošināt bērnam pirmsskolas izglītības ieguvi, un programmu, uz kuru vēlas bērnu reģistrēt, ja Pašvaldības izglītības iestāde īsteno vairākas programmas.”

Jāņem vērā minēto noteikumu 36. punktā noteiktais: “Elektroniskajā datubāzē tiek izveidots pretendentu saraksts pieteikumu reģistrēšanas kārtībā, ievērojot šādu secību:

36.1. bērni, kuriem piešķirts statuss “obligātās izglītības vecums”;

36.2. bērni, kuriem piešķirts statuss “Komisijas lēmums”;

36.3. bērni, kuriem piešķirts statuss “brālis/māsa”;

36.4. Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie bērni, kuru vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta ir Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;

36.5. Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā deklarētie bērni, kuru vecāku vai bērna likumiskā pārstāvja deklarētā dzīvesvieta nav Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;

36.6. bērni, kuru deklarētā dzīvesvieta nav Rīgas valstspilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā.”

Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 191 nav paredzēta īpaša kārtība, kas attiektos uz bērniem, kuri no vienas pašvaldības PII pāriet uz citas pašvaldības PII. Tas nozīmē, ka Jums jāpiesaka bērns Rīgas valstspilsētas pašvaldības finansēta pirmsskolas izglītības pakalpojuma saņemšanai vispārējā rindas kārtībā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU