TĒMA: Nodokļi

Kādu summu apliek ar IIN, ja PVN maksātājs iznomā zemi juridiskajai personai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. janvārī, 2023
Agrita Lenkhusena

Fiziskā persona, kas ir PVN maksātāja, iznomā sev piederošu zemi juridiskajai personai, kas arī ir PVN maksātāja. Zemes nomas līgums iesniegts VID, un tiek piemērots IIN 10%. No kādas summas būtu piemērojams IIN – vai no pamatsummas vai pamatsummas + PVN, t. i., IIN būtu jāmaksā arī par PVN, kas savukārt ir obligāts nodokļa maksājums valsts budžetā? VID skaidro, ka IIN jāmaksā no pamatsummas + PVN, kas, manuprāt, ir negodīgi, jo nostāda nevienlīdzīgā situācijā fiziskās personas, kuras ir PVN maksātāji, un tās, kuras nav PVN maksātāji. Lūdzu, Jūsu viedokli!

A
atbild:
16. janvārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Juridiskajai personai vai fiziskajai personai, kura reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, pārskaitot nomas maksu fiziskajai personai – pievienotās vērtības nodokļa maksātājai, kas Valsts ieņēmumu dienestam ir paziņojusi par nereģistrētu saimniecisko darbību –, ir jāietur un jāpārskaita budžetā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no visas nomas maksas (t. sk. pievienotās vērtības nodokļa summas).