Raidierakstu veidošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. janvārī, 2023
Jasmīna

Labdien! Vēlos veidot raidierakstus, intervijas utt. Video tiks pārraidīti dažādās interneta platformās. Kādi dokumenti (piekrišanas, atļaujas utt.) jānoslēdz starp intervētāju un viesi? Kur tos meklēt? Paldies!

A
atbild:
30. janvārī, 2023

Primārais dokuments šādas ieceres realizēšanā ir līgums (starp raidieraksta veidotāju un intervējamo).

Līgumā būtu jāatrunā autortiesību jautājumi, autortiesību objekta izmantošanas kārtība un nosacījumi, viesim nosakāmā atlīdzība (ja tāda ir paredzēta), nodokļu samaksas kārtība u. c.

Personas datu (sejas attēls, balss) apstrādes tiesiskie priekšnosacījumi (ar kādiem rīkiem šie dati tiks apstrādāti – koriģēti un modificēti), kādās tīmekļvietnēs tie tiks translēti (ja nav iespējams konkrēti definēt var ietvert visaptverošu klauzulu par personas datu publiskošanas tiesībām bez ierobežojuma), cik ilgi uzglabāti, kā datu subjekts var (vai nevar – datu apstrāde žurnālistikas vajadzībām (tiesības uz vārda un informācijas brīvību)) izmantot Vispārīgās datu aizsardzības regulā 2016/679 noteiktās tiesības, datu apstrādes mērķi un tiesisko pamatu.

Paraugu, kuru varētu izmantot konkrētā situācijā, diemžēl nebūs iespējams atrast, tādēļ iesakām vērsties pie juristiem, kuri specializējas autortiesību un fizisko personu datu aizsardzības jomās.