Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kā rīkoties, ja Latvijas pensijas saņēmējs izbrauc uz dzīvi Krievijā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. janvārī, 2023
Guna

Labdien! Kaimiņu onkulim ir slikta veselība, Latvijā radinieku nav. Dēls, kurš dzīvo Krievijā, grib tēvu vest pie sevis. Bet kaimiņu onkulis uztraucas par savu pensiju –, kā, atrodoties Krievijā, viņš to varēs saņemt? Šobrīd pensiju viņš saņem pastā. Paldies!

A
atbild:
13. janvārī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Sanita Letapura, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja Latvijas pensijas saņēmējs izbrauc uz pastāvīgu dzīvi Krievijā, tad par dzīvesvietas maiņu ir jāinformē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA), pēc tam jāvēršas Krievijas kompetentajā organizācijā pensiju jautājumos pēc jaunās dzīvesvietas un jāpieprasa Latvijas pensijas izmaksa Krievijā. Attiecīgi VSAA pēc pieprasījuma no Krievijas kompetentās organizācijas saņemšanas Latvijas pensiju izmaksās ar Krievijas kompetentās organizācijas starpniecību vienu reizi ceturksnī.

KF kompetentā iestāde ir Krievijas Federācijas Pensiju fonds.