TĒMA: Mājoklis

Cik balsu, ja dzīvoklis pieder trim īpašniekiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. janvārī, 2023
Māris

Lūdzu anulēt manu pirmo jautājumu, kurā es kļūdījos, rakstot par astoņiem kopīpašniekiem, kaut arī bija domāts par trim! Labotais jautājums: daudzdzīvokļu namā ir astoņi dzīvokļi. Šo dzīvokļu īpašnieki nodibināja dzīvokļu īpašnieku biedrību ar mērķi apsaimniekot māju. Kādu dienu viens no dzīvokļu īpašniekiem pārdeva savu dzīvokli trim personām (tagad dzīvoklis pieder trim personām, katrai 1/3 domājamās daļas). Kādā dienā minētās trīs personas tika uzņemtas dzīvokļu īpašnieku biedrībā. Vai, dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē balsojot par kādu no tajā apskatāmajiem jautājumiem, trim viena dzīvokļa īpašniekiem (biedrības biedriem) katram ir 1/3 balss vai viena balss, kaut arī īpašumā pieder tikai 1/3 dzīvokļa domājamās daļas?

A
atbild:
17. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 17. panta trešā daļa nosaka: “Ja dzīvokļa īpašums pieder diviem vai vairākiem kopīpašniekiem, tie pilnvaro vienu personu pārstāvēt visus dzīvokļa īpašniekus un balsojot tai ir viena balss.”