Tiesu izpildītāja atstādināšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. janvārī, 2023
Lelde

Labdien!

Vai atstādināts tiesu izpildītājs ir tiesīgs bloķēt bankas kontu?

A
atbild:
16. janvārī, 2023

Tiesu izpildītāja atstādināšanas kārtību nosaka Tiesu izpildītāju likuma 93. panta normas:

“(1) Tieslietu ministrs zvērinātu tiesu izpildītāju var atstādināt no amata darbību veikšanas, ja:

1) zvērināts tiesu izpildītājs ir aizdomās turētais vai apsūdzētais krimināllietā un viņa neatstādināšana var kaitēt valsts vai trešo personu pamatotām interesēm;

2) viņš pret zvērinātu tiesu izpildītāju ir ierosinājis disciplinārlietu un zvērināta tiesu izpildītāja neatstādināšana var kaitēt valsts vai trešo personu pamatotām interesēm;

3) apturēta apdrošināšanas līguma darbība vai šajā likumā noteiktajā termiņā zvērināts tiesu izpildītājs nav iesniedzis Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei maksājuma uzdevuma kopiju, kas apliecina, ka ir izdarīts individuālās apdrošināšanas prēmijas maksājums;

4) konstatēts, ka apdrošināšanas līgumā nav ietverti normatīvajos aktos noteiktie obligātie nosacījumi.”

Bankas kontu, visticamāk, ir apķīlājis cits tiesu izpildītājs, kuram tajā brīdī ir uzticēts pildīt atstādinātā tiesu izpildītāja iecirkņa amata pienākumus.