E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28252
Lasīšanai: 2 minūtes

Tiesības uz slimības pabalstu darba ņēmēja un pašnodarbinātas personas statusa īpašniekam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. janvārī, 2023
Jānis

Sveiki!
Vai, esot vienlaikus gan darba ņēmējs, gan pašnodarbinātais, var saņemt pabalstu par darbnespējas lapu B, ja darbnespējas laikā tiek gūti ienākumi kā pašnodarbinātai personai?

A
atbild:
23. janvārī, 2023
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Solvita Zirnīte, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Slimības pabalsta mērķis ir apdrošinātajai personai kompensēt zaudētos darba ienākumus pārejošas darbnespējas periodā. Līdz ar to slimības pabalstu piešķir un izmaksā, ja persona neierodas darbā, tādējādi zaudējot algotā darbā gūstamos ienākumus, vai ja pašnodarbinātais zaudē ienākumus darbnespējas dēļ. Tas nozīmē, ka vienlaikus nevar saņemt slimības pabalstu un darba ienākumus vai ienākumus no saimnieciskās darbības.

Tomēr, ja slimības pabalsta saņemšanas laikā personas ienākumi no saimnieciskās darbības ir mazāki par valstī noteikto minimālo darba algu (2023. gadā – 620 eiro) un ja pašnodarbinātais maksā tikai 10% pensiju apdrošināšanai, slimības pabalsta saņemšana netiks ierobežota.

Piemēram, ja slimošanas laikā pašnodarbinātā ienākumi no saimnieciskās darbības būs 380 eiro, tātad tie būs mazāki par valstī noteikto minimālo darba algu, un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) tiks maksātas 10% apmērā tikai pensiju apdrošināšanai, slimības pabalsta saņemšana netiks ierobežota.

Labs saturs
8
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 37 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas