TĒMA: Veselība

Atzinumā par arodslimību norādīts laiks, kad atkārtoti jāierodas pie arodārsta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. decembrī, 2022
Aigars Jonovs

Kopš 2011. gada man ir arodslimība, 3. grupa ar 45% darbnespēju, tagad ir pasliktinājusies veselība. Vēl viena diska trūce, meniska operācija, bicepsa cīpslas plīsums ar sakaļķojumu. Vai varu pretendēt uz procentu likmes paaugstinājumu? Kādi dokumenti un kur jāiesniedz?

A
atbild:
27. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ārstu komisija, izvērtējot personas izmeklēšanas rezultātus, datus par iepriekšējām slimībām, darba vietas higiēnisko raksturojumu un citus iesniegtos dokumentus, pieņem lēmumu, vai attiecīgā slimība ir arodslimība, un izsniedz personai atzinumu. Atzinumā par arodslimību norāda arī laiku, kad atkārtoti jāierodas uz medicīnisko apskati pie arodslimību ārsta, kā arī informē par to ģimenes ārstu, pie kura persona ir reģistrēta. Lai novērtētu slimības norisi un ārstēšanās rezultātus, ģimenes ārsts nosūta arodslimnieku pie arodslimību ārsta atkārtotai medicīniskai apskatei atzinumā norādītajā laikā.

Atkārtoti ierodoties pie arodslimību ārsta, personu izmeklē, ja nepieciešams, nosūta uz papildu izmeklējumiem un konsultācijām pie speciālistiem, nosaka diagnozi un nosūta konsultācijai uz ārstu komisiju, kura, izvērtējot personas izmeklējuma rezultātus, sniedz atkārtotu atzinumu.

Par veselības pasliktināšanos jāinformē ģimenes ārsts, noskaidrojot arī par turpmāko nepieciešamo darbību secību.

Arodslimību izmeklēšanas un uzskaites kārtība ir noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 908.