E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28055
Lasīšanai: 2 minūtes
1
1

Parādsaistību pakāpeniska dzēšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. decembrī, 2022
Benedikta Didrihsone

Esmu parādniece vairākās izpildu lietās. Mana pensija ir 541 eiro. Bankas kontā tiek ieskaitīti 500 eiro, un šobrīd atbilstoši maniem ienākumiem 10 eiro ir budžeta maksājumi. Vai šos 10 eiro arī var ieturēt?

A
atbild:
23. martā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 599.1 pantu, vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, parādniekam ik mēnesi ir jāsaglabā naudas līdzekļi minimālās mēneša darba algas apmērā, kā arī summas, uz kurām nevar vērst piedziņu. No 2023. gada Latvijā minimālā mēnešalga ir 620 eiro.

Savukārt summas, uz kurām nevar vērst piedziņu, ir noteiktas CPL  596. pantā.

Piedziņu nevar vērst uz:

  • atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;
  • kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;
  • darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;
  • sociālās palīdzības pabalstiem;
  • bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Jūsu situācijā ieturējumi no bankas konta nav tiesiski. Tomēr, apzinoties savu atbildību parādsaistību izveidē, jums būtu ieteicams vērsties pie tiesu izpildītāja, lai risinātu jautājumu par noteiktu ikmēneša maksājumu parādsaistību pakāpeniskai dzēšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 15 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas