TĒMA: Nodokļi

Uzņēmējdarbības veida izvēlei pašam jāiegūst informācija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. decembrī, 2022
Santa

Labdien! Man šobrīd ir vairākas bišu saimes. Vēlos paplašināt saimniecību, tirgot preci veikaliņos, līdz ar to – reģistrēt saimniecisko darbību. Kāds uzņēmējdarbības modelis būtu piemērotākais? Jāņem vērā, ka ienākumi varētu būt neregulāri, kas būtu saistīts ar preces sezonalitāti un pieprasījumu. Kur var vērsties pēc padoma? Vai ir kāda organizācija, kas varētu konsultēt klātienē?

A
atbild:
16. decembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pirms izvēlēties uzņēmējdarbības formu un nodokļu režīmu, jākonsultējas ar speciālistiem, tāpat ir vajadzīgas arī papildu zināšanas par specifisko nodarbi. Ja jums jau ir bites, droši vien nebūs sarežģīti atrast kādu bitenieku, saimniecību, kam tas ir bizness un kas varētu sniegt padomu.

Lauku attīstības un uzņēmējdarbības jautājumos konsultācijas nodrošina 26 uzņēmējdarbības un 96 lauku attīstības konsultanti visos Latvijas reģionos. Papildu informācija ir pieejama šeit.

Par biškopību informāciju varat atrast Latvijas Biškopības biedrības mājaslapā.

Zemkopības ministrijas mājaslapā ir informācija par biškopības nozari.

Nodokļu režīmu izvēlas, ņemot vērā uzņēmējdarbības veidu. Saimnieciskās darbības veicējs var reģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā pašnodarbinātais un izvēlēties nodokļu režīmu – vispārējos nodokļus (iedzīvotāju ienākuma nodoklis + valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas) vai mikrouzņēmumu nodokli.

Valsts ieņēmumu dienesta vietnē ir pieejama informācija saimnieciskās darbības veicējiem.

Fiziskā persona saimniecisko darbību reģistrē VID. Savukārt citi uzņēmējdarbības veidi – individuālais komersants un SIA – jāreģistrē Uzņēmumu reģistrā.