Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Administratīvās tiesas tiesības pieprasīt rakstveida pierādījumus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. novembrī, 2022
Olegs

Vai administratīvā tiesa ir tiesīga pieprasīt krimināllietas materiālus un iepazīties ar tiem, vērtējot pieteikumu Kriminālprocesā un administratīvo pārkāpumu lietvedībā nodarītā kaitējuma atlīdzināšanas likuma ietvaros?

A
atbild:
30. novembrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Jā, administratīvā tiesa pēc savas iniciatīvas vai administratīvā procesa dalībnieka motivēta lūguma ir tiesīga pieprasīt no iestādēm un personām rakstveida pierādījumus, kas tiesai nepieciešami lietas objektīvai izskatīšanai un ir attiecināmi uz izskatāmo strīdu/administratīvo procesu. Minētais izriet no Administratīvā procesa likuma 169. panta kopsakarā ar 103. pantu.