Reklāmas izvietošanas saskaņošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. novembrī, 2022
TurTeUnTur

Labdien! Es kā privātpersona vēlos uz sava divstāvīgā autobusa izvietot vizuālu informāciju – reklāmu, uzrakstus, interneta vietnes informāciju –, kas saistīta arī ar virtuālajām finansēm, spēlēm. Vai man ir nepieciešams to saskaņot ar kādu organizāciju? Ja ir nepieciešams, tad ar kuru? Paldies par atbildi!

A
atbild:
25. novembrī, 2022

Likuma “Par pašvaldībām” 43. pants nosaka: “Dome ir tiesīga izdot saistošus noteikumus, paredzot administratīvo atbildību par to pārkāpšanu, ja tas nav paredzēts likumos, šādos jautājumos: 7) par reklāmas materiālu, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu publiskās vietās.”

Tādējādi reklāmas jautājumos katra pašvaldība izdod saistošos noteikumus, kā arī nosaka kārtību, kādā ir veicama saskaņošanas procedūra saskaņā ar Ministru kabineta 2012. gada 30. oktobra noteikumiem Nr. 732 “Kārtība, kādā saņemama atļauja reklāmas izvietošanai publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu”.