Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojumi pienākas par saviem un laulātā bērniem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. novembrī, 2022
Kristīne

Labdien! Situācija: mamma ar tēvu nav precējušies, mammai ir divi bērni, kuriem ir cits tēvs, un trešais bērns ar tagadējo tēvu. Vai tēvs var ņemt apgādībā visus piecus bērnus darba grāmatiņā? Paldies jau iepriekš!

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Nodokļu maksātājs savā apgādībā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu saņemšanai var ņemt (ierakstīt algas nodokļa grāmatiņā) nepilngadīgus bērnus, kā arī bērnus līdz 24 gadu vecumam, kamēr viņi turpina iegūt  vispārējo, profesionālo, augstāko vai speciālo izglītību.

Citas situācijas, kad iespējams izmantot nodokļa atvieglojumu arī par citiem bērniem, attiecas uz laulātajiem.

Atvieglojumi uzskaitīti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 13. pantā.