Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Vai var izīrēt dzīvokli savam uzņēmumam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. novembrī, 2022
Jūhans

Vai es drīkstu izīrēt savā īpašumā esoša dzīvokļa vienu istabu savam uzņēmumam (esmu deklarēts šajā dzīvoklī), lai to izmantotu kā mājas biroju, un turpināt dzīvot tajā pašā dzīvoklī?

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Īpašnieks ar savu īpašumu var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Saskaņā ar likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteikto nodokļu maksātāja pienākums ir viena mēneša laikā paziņot pašvaldībai par saimnieciskās darbības uzsākšanu konkrētajā nekustamajā īpašumā. Vai šajā gadījumā tiks piemērots paaugstināts nodoklis, – jānoskaidro pašvaldībā.