Lasīšanai: 1 minūte

Vai eksistē uz citu ES dalībvalsti vai EEZ valsti nosūtīto darbinieku reģistrs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. novembrī, 2022
Artūrs

Vai ir kāds reģistrs Latvijā, kur darba devējam ir pienākums reģistrēt darbinieku, nosūtot viņu komandējumā uz citu Eiropas valsti? Ja ir, kur to var redzēt un pieprasīt izziņas?

A
atbild:
10. novembrī, 2022
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Valsts darba inspekcijas rīcībā nav informācijas par jautājumā minētā reģistra esamību. No 2022. gada 2. februāra pārvadātājam, kurš veic starptautisku pārvadājumu un uz kuru ir attiecināma darbinieka nosūtīšanas situācija, ir nepieciešams sagatavot un iesniegt transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas deklarāciju, izmantojot transportlīdzekļa vadītāja nosūtīšanas portālu. Lai iegūtu detalizētāku informāciju, jāvēršas Autotransporta direkcijā.