Kāpēc jākopj īpašumam piegulošā teritorija

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. septembrī, 2022
Sanija

Par mājas piegulošo daļu. Kāpēc man jāgrābj lapas teritorijā, kura man nepieder, un par darbu es nesaņemu nekādu samaksu? Kādēļ man ir jātērē savi naudas līdzekļi, jānolieto instrumenti, vai arī tie ir jāiegādājas, lai apkoptu šo teritoriju, uz kuras pat puķu podu nedrīkstu uzlikt. Kāpēc man ir jātērē laiks un degviela, lai utilizētu lapas, kuras nav no maniem kokiem, bet ir no tiem, kurus neesmu stādījusi. Maisi ir jāpērk par savu naudu, un utilizācijas attālums ir 25 km, kas arī maksā naudu. Kādēļ man ir jānolieto zāles pļāvējs un degviela, lai nopļautu man nepiederošu teritoriju? Par to (darbu un iztērētajiem līdzekļiem) būtu jāmaksā valstij vai pašvaldībai.

A
atbild:
02. septembrī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Likuma “Par pašvaldībām” 43. panta 6. daļa nosaka, ka dome ir tiesīga izdot saistošus noteikumus par īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas (gājēju ietves, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvju, caurteku vai zālāju līdz brauktuves malai) kopšanu.