Lasīšanai: 1 minūte

Sods par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā virs vienas promiles

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. augustā, 2022
Haralds

Sveiki. Kāds sods draud šoferim (11 mēneši stāžs ), kurš tika pieķerts par braukšanu dzērumā ar 1,3 promilēm. Iepriekš nav bijis neviens sods.

A
atbild:
25. augustā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Konkrētajā situācijā piemērojama Ceļu satiksmes likuma 62. panta trešā daļa, kas noteic, ka par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam – no simt septiņdesmit līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām jeb no 850 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz trim gadiem.