Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kādā vecumā var iet pensijā, ja uzaudzināti deviņi bērni

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. augustā, 2022
Juris

Labdien! No cik gadiem varētu iet pensijā, ja esmu uzaudzinājis 9 bērnus? Esmu dzimis 1966. gadā. Paldies.

A
atbild:
05. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bērna vecākam, kura apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 25 gadiem un kurš līdz bērna 18 gadu vecuma sasniegšanai ne mazāk kā 8 gadus ir aprūpējis piecus vai vairāk bērnus, tiesības uz vecuma pensiju ir piecus gadus pirms vispārējā pensionēšanās vecuma sasniegšanas.

No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās, t. i., ik gadu par trim mēnešiem, līdz 2025. gadā tas būs 65 gadi. Pakāpeniski palielinās arī vecums, kad var doties pensijā agrāk. Tiesības doties pensijā kā daudzbērnu tēvam jums būs 60 gadu vecumā.