Ieturējumi no parādnieka bankas konta, ja ir konti vairākās bankās

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. jūlijā, 2022
Baiba

Labdien. Man ir parādsaistības tiesā un bloķēti konti. Mani tiesu izpildītāji šomēnes atstāja bez iztikas minimuma un bērnu naudas. Vai viņi var tā rīkoties? Tikai tāpēc, ka es tos pārvedu uz citu kontu. Paskaidroja, ka ienākumi var būt tikai vienā bankā. Tiklīdz tos ieskaita citā kontā, noskaita visus uz parāda piedziņu.

A
atbild:
25. jūlijā, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Tiesu izpildītājs jums visu ir izskaidrojis pareizi. Ja personai ir vairāki aktīvi konti dažādās kredītiestādēs, tad tikai vienā ir paredzēts saglabāt minimālos naudas līdzekļus un papildu summas, uz kurām nevar vērst piedziņu, piemēram, kā konkrētajā gadījumā – bērnu naudas (uzturlīdzekļi, sociālā nodrošinājuma pabalsti).

Par to, kuru noteikt kā primāro kontu, izvēlas pati persona, sazinoties ar tiesu izpildītāju un par to paziņojot.

Par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu, tiesu izpildītājs ir jābrīdina laicīgi, lai varētu palielināt saglabājamo naudas līdzekļu limitu attiecīgajā kredītiestādē, kurā naudas līdzekļi ienāks. Ja ieturējums jau ir veikts, tad nekavējoties jāsazinās ar savu tiesu izpildītāju un jāiesniedz konta izdruka, lai ieturētos naudas līdzekļus varētu atmaksāt.