Samazinātās tiesu izpildītāja amata atlīdzības likmes piemērošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
14. jūnijā, 2022
Andris Pese p.k.170166-10817

Man piešķirts trūcīgās mājsaimniecības statuss ar Liepājas pilsētas domes Sociālā dienestā lēmumu Nr. 6-12/576, no 01.04.2022. līdz 30.06.2022., bet ZTI nav ievērojusi noteikumus par 0,5 procentu likmi un aprīļa un jūnija maksājumos piemērojusi pilnu likmi. Kad nosūtīju viņai sociālā dienesta lēmumu, viņa atbildēja, ka nekāda statusa man nav un viņa neko nepārskatīs.

A
atbild:
06. jūlijā, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Lai tiktu piemērota samazināta amata atlīdzības likme, tiesu izpildītājs ir jāinformē par savu statusu, jo šāda informācija pašam tiesu izpildītājam nav pieejama. Ja esat iesniedzis izziņu par to, ka esat atzīts par trūcīgu personu, tad zvērinātam tiesu izpildītājam ir tiesības samazināt amata atlīdzības taksi, piemērojot koeficientu 0,5 (MK noteikumi Nr. 451 “Noteikumi par zvērinātu tiesu izpildītāju amata atlīdzības taksēm”).

Ja tiesu izpildītājs nesamazina koeficientu, tad aicinām vērsties pie tiesu izpildītāja rakstveidā ar lūgumu izskaidrot, kāpēc netiek samazināts atlīdzības koeficients.