E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26361
Lasīšanai: 2 minūtes
10
10

Vai var saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja tiek gūti ienākumi no dzīvokļa izīrēšanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. maijā, 2022
Marija

Labdien! Es izīrēju dzīvokli, vai varēšu saņemt bezdarbnieka pabalstu? Ja ir iesniegts paziņojums Valsts ieņēmumu dienestā par saimnieciskās darbības ienākumu noteikšanu atbilstoši likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. panta divpadsmitajai daļai. Vai ir ierobežojumi ienākuma apjomam, kad NVA var atteikt/apturēt bezdarbnieka pabalsta izmaksu? Paldies.

A
atbild:
24. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieku statusu un tiesības saņemt pabalstu var ietekmēt ienākumi, no kuriem jāveic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. panta pirmās daļas 2. punkts noteic, ka tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ir personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”).

Izīrējot dzīvokli un no ienākuma maksājot tikai 10% iedzīvotāju ienākuma nodokli, ienākuma guvējs nav pakļauts sociālajai apdrošināšanai, neveic iemaksas. Šādi ienākumi neierobežo tiesības iegūt bezdarbnieka statusu un saņemt bezdarbnieka pabalstu.

Bezdarbnieka statusu piešķir Nodarbinātības valsts aģentūra, bezdarbnieka pabalstu maksā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Labs saturs
10
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas