Lasīšanai: 1 minūte

Lai darba devējs piemērotu nodokļa atvieglojumu, invaliditāte jānorāda algas grāmatiņā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. maijā, 2022
Lilita

Darbā saņemu cieto algu, kas ir nemainīga. Jau trīs gadus ir piešķirta arodslimība ar 3. invaliditātes grupu. Vai alga cieta paliek nemainīga arī tad, ja ir nodokļu atvieglojumi?

A
atbild:
09. maijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ar darba devēju jums ir līgums par darba algu, un nolīgto summu neietekmē tas, ka ir noteikta arodslimība un invaliditāte.

Invaliditāte ietekmē neto algu. Darbinieka algai tiek piemērots neapliekamais minimums (daļa no algas ir atbrīvota no iedzīvotāju ienākuma nodokļa). Ja ir noteikta invaliditāte, ir tiesības uz nodokļa papildu atvieglojumu, kas 3.grupai ir 120 eiro mēnesī. Lai darba devējs (grāmatvedība) piemērotu šo atvieglojumu (neapliekamo daļu), algas nodokļa grāmatiņā darbiniekam pašam jāatzīmē norāde par invaliditāti. Ja gada laikā atvieglojums nav izmantots, to var izmantot, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto nodokli.