Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Par naudas saņemšanu no ārvalstīm

J
jautā:
03. maijā, 2022
Juris

Labdien! Ja es saņēmu no Vācijas bankas ziedojumu/dāvinājumu, vai man ir jāmaksā par pārskaitījumu? Cik daudz, ja summa ir liela, piemēram, 970 000 eiro? Gaidu atbildi steidzami.

A
atbild:
06. maijā, 2022

Lai noskaidrotu atbildi uz savu jautājumu, jums ir jāvēršas kredītiestādē, kurā jums ir atvērts konts un ir plānots saņemt naudas līdzekļus (tas var būt atkarīgs no  dažādiem faktoriem, piemēram, bankas cenrāža, tā, vai banka, no kuras tiek saņemts maksājums, piedalās SEPA sistēmā, u. tml.).

Papildus aicinu sazināties ar Valsts ieņēmumu dienestu, lai uzzinātu par normatīvajos aktos paredzētajiem nodokļu maksājumiem un naudas deklarēšanu, ja tā tiek saņemta no personām ārvalstīs.