TĒMA: Veselība

Vai var atkārtoti noteikt arodslimību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. aprīlī, 2022
Revita

Labdien! Man uz gadu tika piešķirta arodslimība, 60% darbaspēju zudums, 2. grupa. Kopš 2. grupas ar cēloni arodslimība piešķiršanas dienas neesmu strādājusi ne dienu, jo nespēju, un slimības lapa arī nav bijusi, jo izsmelts slimības lapas laiks bija tieši līdz arodslimības 2. grupas noteikšanas dienai. Vai es varu, vai ir jēga tagad iesniegt dokumentus uz atkārtotu ARODSLIMĪBU KOMISIJU, lai pagarinātu neizzudušās arodslimības faktu? Ja jā, vai es saņemšu atlīdzību par papildu atvieglojumiem: zālēm, rehabilitāciju (uzsveru, ka šo pēdējo gadu neesmu strādājusi, esmu saņēmusi tikai arodslimības atlīdzību, bet kopējais darba stāžs ir 41 gads)? Paldies!

A
atbild:
14. jūnijā, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Lai dotos uz atkārtotu arodslimību komisiju, vispirms vajadzīgs arodslimību ārsta, ģimenes ārsta nosūtījums uz komisiju. Pirms nosūtīšanas atbildīgais ārsts izvērtē cilvēka veselības stāvokli, sūtot uz nepieciešamajām pārbaudēm, izvērtējot rezultātus. Pēc tam ārsts pieņem lēmumu, vai pacientu sūtīt uz Arodslimību ārstu komisiju.