Pretendentam izvirzāmās obligātās prasības civildienestā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. aprīlī, 2022
Andris

Vai drīkst strādāt migrācijas dienestā ar dzēstu krimnālsodāmību? Civilais amats, bez speciālajām dienesta pakāpēm.

A
atbild:
17. maijā, 2022
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Valsts civildienesta likuma 7. pantam uz ierēdņa amatu var pretendēt persona:

1) kura ir Latvijas Republikas pilsonis;

2) kura pārvalda latviešu valodu;

3) kurai ir augstākā izglītība;

4) kura nav sasniegusi likumā noteikto pensijas vecumu;

5) kura nav sodīta par tīšiem noziedzīgiem nodarījumiem vai ir reabilitēta vai kurai ir noņemta vai dzēsta sodāmība;

6) kurai sakarā ar disciplinārlietā, administratīvo pārkāpumu lietā vai krimināllietā piemērotu sodu nav aizliegts ieņemt ierēdņa amatu;

7) kuras rīcībspēju nav ierobežojusi tiesa;

8) kura nav vai nav bijusi PSRS, Latvijas PSR vai kādas ārvalsts valsts drošības dienesta, izlūkdienesta vai pretizlūkošanas dienesta štata darbinieks;

9) kura nav vai nav bijusi ar likumiem vai tiesas nolēmumiem aizliegto organizāciju dalībnieks;

Personas, kuras pretendē uz ierēdņa amatu, likumos noteiktajā kārtībā atbild par iesniegto dokumentu un tajos ietverto ziņu pareizību.