Lasīšanai: 1 minūte

Naturalizācijas procesa iesākšana

J
jautā:
17. aprīlī, 2022
Inese

Labdien! Mana māte ir Krievijas pilsone, bet jau aptuveni 30 gadus dzīvo Latvijā, pamatojoties uz uzturēšanās atļauju, laulāta ar tēvu, latvieti. Šobrīd vēlās nokārtot Latvijas pilsonību. Kur, kā to var izdarīt, un vai nepieciešams atteikties no Krievijas pilsonības, lai kārtotu naturalizācijas eksāmenu? Vai, nokārtojot naturalizācijas eksāmenu, automātiski tiks atcelta Krievijas pilsonība un piešķirta Latvijas pilsonība? Paldies!

A
atbild:
24. aprīlī, 2022

Latvijas Republikā naturalizācijas procesu organizē un veic Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, visa informācija ir publicēta šeit. Naturalizācijas procesa shēma soli pa solim ir pieejama šeit.