Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Kāds ir priekšlaicīgās pensijas vecums

J
jautā:
02. aprīlī, 2022
Einars

Priekšlaicīga pensija vīriešiem.

A
atbild:
06. aprīlī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vīriešiem un sievietēm pensionēšanās vecums ir vienāds. Vecuma pensiju var saņemt priekšlaicīgi: divus gadus pirms likumā “Par valsts pensijām” noteiktā pensijas vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas (darba) stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

2022. gadā priekšlaicīgi pensionēties var cilvēki, kuri sasnieguši 62 gadu un 3 mēnešu vecumu.

No 2014. gada pensionēšanās vecums pakāpeniski palielinās, t. i., ik gadu par trim mēnešiem, līdz 2025. gadā tas sasniegs 65 gadu vecumu. Vienlaikus katru gadu palielinās arī priekšlaicīgās pensijas vecums.