Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kā legalizēt palīgēkas

J
jautā:
27. martā, 2022
Kristaps

Labdien! Nesen ar sievu iegādājāmies māju. Pie mājas ir uzbūvēts šķūnītis, kas ticis uzcelts gadu pēc mājas pabeigšanas 1993. gadā. Kā arī pie mājas sētas izejas izbūvēta neliela telpa, 6 kvadrātmetri, apkure granulu glabāšanai (2017. gadā). Vai ir nepieciešams legalizēt šķūnīti un palīgtelpas, un kā to izdarīt?

A
atbild:
29. martā, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Šķūnis ir palīgēka. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” tam jāizstrādā paskaidrojuma raksts. Piebūves izveide ir ēkas pārbūve, jo mainās ēkas apjoms. Visticamāk, runa ir par otrās grupas ēku, kam ir izstrādājams būvprojekts.