Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai persona ar invaliditāti var saņemt valsts apmaksātus zobārsta pakalpojumus

J
jautā:
14. martā, 2022
Katrīna

Kādas ir iespējas gulošam 1. grupas invalīdam, kam ir piešķirts arī trūcīgas personas statuss, saņemt stomatologa pakalpojumus?

A
atbild:
21. aprīlī, 2022
Oskars Rekšņa
LV portāls

Latvijā zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāti tikai bērniem līdz 18 gadu vecumam. Pieaugušajiem tas ir maksas pakalpojums. Izņēmums: zobu ekstrakcijas akūtos gadījumos vispārējā anestēzijā pacientiem ar I invaliditātes grupu, kas noteikta psihisko un uzvedības traucējumu dēļ (šādā gadījumā tas ir valsts apmaksāts pakalpojums), norāda Nacionālais veselības dienests (NVD).

Ja iedzīvotājam ir noteikts trūcīgas personas statuss, tad ir iespējams vērsties savas pašvaldības sociālajā dienestā, lai noskaidrotu finansiālā atbalsta iespējas zobārstniecības pakalpojumu saņemšanai.