Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Laulāto kopmantas sadali neietekmē pušu pilsonība

J
jautā:
16. februārī, 2022
Viktorija

Vai manam vīram, nepilsonim, pēc laulības šķiršanas ir tiesības saņemt pusi no īpašuma, kurā ietilpst māja ar zemesgabalu? Šis īpašums ir reģistrēts zemesgrāmatā uz mana vārda, es esmu Latvijas pilsone, bet tika iegādāts jau laulībā.

A
atbild:
14. aprīlī, 2022
Ilona Barkovska
juriste

Personas tiesības pretendēt uz iespējamo laulāto kopmantu ietekmē tas, vai persona piedalījusies šīs kopmantas iegādē. Pilsonība to neietekmē.

Civillikuma 89. panta otrā daļa noteic, ka viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.

Ņemot vērā apstākli, ka īpašums tika iegādāts laulības laikā, ir jāvērtē, vai vīrs ir piedalījies tā iegādē ar saviem līdzekļiem vai ar darbībām.