Lasīšanai: 1 minūte

Privātas autostāvvietas izmantošana

J
jautā:
15. februārī, 2022
Ralfs

Labdien! Ko darīt darīt , ja daudzdzīvokļu māju pagalmā, kur katram dzīvoklim piešķirta viena stāvvieta, kas pat ir zemesgrāmatā, kāds cits ilgstoši novieto auto manā stāvvietā?

A
atbild:
11. aprīlī, 2022

Ja jums pieder (ir nostiprinātas īpašumtiesības) autostāvvieta un ir noteikta ceļu satiksmes organizēšana daudzdzīvokļu mājas pagalmā, piemēram, apstāšanās un stāvēšanas aizliegums ar papildzīmi “Izņemot ar atļaujām”, (Ceļu satiksmes noteikumu 326.–329. zīmes kopā ar 849. ceļa zīmi, Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” izpratnē), tad transportlīdzekļu īpašnieks, kas ir novietojis savu auto sev nepiederošā autostāvvietā, ir saucams pie administratīvās atbildības. Jums, konstatējot pārkapumu, ir jāvēršas pašvaldības policijā.